Venkovní schody jako ze dřeva

Přístup do vašeho domu, jeho okolí a zahrada, to jsou místa, která uvidíte jako první, kdykoliv se vracíte domů. Prezentujete se jimi samozřejmě také návštěvám a sousedům, takže není divu, že byste nejraději dosáhli přesně takového vzhledu venkovního prostoru, jaký jste si vysnili. Někdy je ale těžké najít zlatou střední cestu mezi designem a praktičností. Jak je tomu u dřeva?

Stará dobrá klasika

Dřevo je jedním z materiálů, který se nikdy neokouká. Pokud preferujete přírodní vzhled, v podstatě máte na výběr právě mezi ním a kamenem – a ten se leckomu zdá, na rozdíl od přívětivého dřeva, příliš chladný. Přejete-li si mít na zahradě dřevěné prvky, musíte myslet nejen na to, jak krásně by takové designové provedení vypadalo, ale za jak dlouho by mohlo dojít k opotřebení materiálu. Jistě, kdysi se z něj běžně stavěly domy, a při vhodné úpravě vám dřevěné chodníčky či schodiště mohou vydržet i desítky let. Není zde však žádná záruka a bude vás čekat práce s opakovanými ochrannými nátěry dřevěné konstrukce.

Imitace dřeva je praktická a ekologická

Ač se vám to možná zdá k neuvěření, k zahrádce jako ze dřeva vám může dopomoci venkovní dlažba. Společnost PRESBETON s.r.o. se specializuje na venkovní dlažby a schodišťové prvky nejen k rodinným domům a do zahrad, ale také do parků, na náměstí či na cyklostezky. Ve své nabídce má mnoho zajímavých řešení, k nimž patří mimo jiné velmi věrná imitace dřeva a přírodního kamene, vybavená vysokou životností a odolností vůči přírodním vlivům. Navíc se jedná o maximálně ekologickou volbu – přírodního vzhledu dosáhnete bez jakéhokoliv zásahu do přírody!

Zbývá už jen sladit designové prvky

Možná si říkáte, že dřevo má jednu výhodu, kterou napodobit nelze: jde z něj vyrobit prakticky cokoliv, kdežto z imitace můžete mít dlažbu, ale už ne stylově sladěný květináč. Mýlíte se! Odborníci ze společnosti PRESBETON mysleli i na tohle. Nejen, že na jejích internetových stránkách naleznete dlažbu imitující nejrůznější typy dřeva od trámu po kládu s letokruhy v mnoha velikostních i tvarových variantách, ale také obrubníky, okrasné kostky a palisády, venkovní schody i květináče, vše v identickém designu. Tyto prvky se neochodí, vydrží jakékoliv mrazy, nedostane se do nich voda a jsou opatřeny impregnací proti znečištění, tudíž údržba bude minimální. Podívejte se, jak může vypadat realizace z imitace dřeva BARK.

Přidat komentář