Supertrend pro rok 2017: V centru pozornosti je eklektický styl

Každý, kdo bedlivě sleduje poslední trendy v oblasti interiérového designu, musel být na podzim loňského roku nadšený. Na tradičních veletrzích, jako jsou madridský Intergift či pařížský Maison&Objet, designéři demonstrovali nové trendy pro rok 2017, které se nesou v duchu eklektického stylu. O co jde a proč se do něj zamilujete i vy? Prozradíme vám, jak domácnost vyladit tak, aby šla ruku v ruce s tím, co momentálně „frčí“.

Seznamte se s eklektickým stylem

Co se skrývá po zvláštním názvem? Pravou je, že si designéři potrpí na exoticky znějící názvy, pod kterými se často skrývá jasná definice něčeho, co už dávno znáte. Top stylem pro rok 2017 je eklektický styl, který symbolizuje individualistické pojetí a dává nám volnou ruku. Kombinuje prvky různých stylů tak, aby byl výsledek jedinečný. Jinými slovy si můžete interiér navrhnout tak, jak se vám líbí a nemusíte se bát nevšedních kombinací moderny se starožitnostmi, přírodních dekorací s chladnými materiály, dřeva s plastovým nábytkem apod. Neměly by chybět extravagantní kousky či ozdoby ze všech koutů světa.

Eklektický styl nemá bariéry a jeho velkou výhodou je individuální rozpočet.

Praktické tipy hovoří za vše

Stále netušíte, jak interiér nakombinovat, aby byl dostatečně „eklektický“? Vsaďte na pestré barvy, tandem královské modré a hořčicové, orientální dekorace a styl boho, lesklé skleněné a kovové prvky a svítící tabule s osobitými nápisy. Dobře vypadá také kombinace moderní sedací soupravy či obývací stěny se starožitným dědictvím pro prarodičích.

Přestože eklektický styl budí dojem, že nemá žádná pravidla, jednotlivé prvky by měl vzájemně ladit. Jedině tak může celek vypadat dobře i navzdory směsici mnoha designových směrů. Je to snadné, nebo složité? Na to musíte přijít sami!

Sponzorem článku je prodejce stylového nábytku ŽLUTÁ HALA. Chcete-li své bydlení předělat v eklektickém stylu, porozhlédněte se v rozsáhlé nabídce na zlutahala.cz. Najdete v ní vše od bytových doplňků před nábytek do obývacího pokoje až po postele.

Přidat komentář