Na co se zaměřit při výběru sedací soupravy?

Zařizování obývacího pokoje je radost, ale situaci může zkomplikovat bezradnost ohledně výběru sedací soupravy. Nabídka je neuvěřitelně široká a jen málokdo má ihned jasno. Pokud jste ideálního kandidáta na post nejoblíbenějšího kusu nábytku doposud nenašli, jistě se vám bude hodit několik praktických tipů. Poslouží vám jako vodítko při výběru.

V prvé řadě byste se měli chopit papíru či kartonu a přesně si zakreslit rozmístění všech prvků (samozřejmě ve správném poměru!). Začněte od toho největšího, tedy od sedací soupravy. Získáte ucelenou představu o budoucí podobě obývacího pokoje a vyhnete se nepříjemnému zjištění, že jste v případě větší sedací soupravy do U udělali chybu, protože se do místnosti nevejde.

Vyberte si správný tvar

Do menších místností jsou ideální rohové sedačky, do větších zase sedací soupravy do U. Další variantou je kombinace „3+2+1“ – je vhodná do interiérů, ve kterých by jiný tvar neseděl. V poslední době je velký zájem o trendy kožené sedací soupravy 3+2+1.

Zároveň zvažte, zda pro sedačku nenajdete i jiné využití – rozkládací sedací soupravy poslouží jako postel pro hosty, kteří se rozhodnou zůstat přes noc.

Čalouněnou, nebo koženou?

Dalším kritériem při výběru sedací soupravy je typ potahu. Jednotlivé materiály mají různé vlastnosti a obecně nelze říct, který je nejlepší. Podstatné je, aby byl příjemný na dotek, pěkný na pohled a dobře se čistil.

Jakou barevnou kombinaci?

Sedací soupravy se vyrábí v širokém spektru barevných variant. Důležité je, aby sedačka ladila s ostatními prvky v obývacím pokoji. Rodiče menších dětí by měli volit tmavší tóny, neboť na světlejším povrchu jsou vidět i drobné nečistoty.

Nechte si poradit od odborníků

Stále netušíte, po jaké sedací soupravě sáhnout? Obraťte se na specializovaného prodejce, sdělte mu své požadavky a nechte si doporučit vhodné řešení. A kde? Třeba u zavedeného prodejce na www.lumax-nabytek.cz.

Přidat komentář