Restaurátoři umožňují vašim předmětům cestovat časem

Staré polorozpadlé předměty a nábytek po babičce nemusíte vyhazovat, nechte si je zrestaurovat podle svých představ a ještě vám dlouhá léta poslouží. Retro nábytek je dnes v módě. Má však vždy smysl investovat čas a peníze do velmi poškozených starožitností? Pro radu se obraťte na zkušeného restauratéra, který dokáže odhadnout, jaké jsou šance předmětu na záchranu a kolik vás případná renovace bude stát. Restaurátoři umí předměty zrenovovat, snadno jim ovšem také vdechnou starobylý vzhled, patinu. Co vše si lze nechat vyspravit od restaurátora a jak vám může pomoci?

Oživte své vzpomínky

Dřevěný nábytek, čalounění, staré obrazy i s rámy, hodiny, lustry s elektroinstalací, zlacení, řezby a sošky, staré dřevostavby, to vše a mnohem víc dokáže opravit šikovný restaurátor. Pomůže vám tyto předměty uvést do jejich původního stavu a jako kouzlem jim tak prodloužit život. Jelikož se retro předměty denní potřeby a dekorace znovu dostávají do módy, restaurátor vám v případě zájmu pomůže i vybrat další kusy nábytku a vybavení, které se stylově hodí k tomu málu, co vám zbylo po babičce. Chcete-li investovat do starožitného umění a nábytku, inspirujte se v galerii starožitností. Restaurátorský ateliér Fiala kromě práce na zakázkách všeho druhu pořádá výstavy obrazů a zabývá se prodejem starožitností, jež prošly jeho renovací. E-shop ateliéru Fiala je tedy zároveň jeho prvotřídní vizitkou.

sofa

Pražský ateliér Fiala založil r. 1991 řezbář David Fiala, vnuk známého krajináře Josefa Fialy, který byl žákem Vojtěcha Hynaise. Fialův ateliér se původně specializoval jen na renovaci uměleckořemeslných památek a starožitností ze dřeva, nyní již nabízí komplexní restaurátorské služby čerpající i z jiných uměleckých oborů. Podílel se na mnoha státních a soukromých zakázkách, například na restaurování historického nábytku ze 17.-19. století na Arcibiskupském zámku v Kroměříži a obnově šicích strojů pro Národní technické muzeum.

Domácí stroj času

V případě, že si chcete zrestaurovat starožitnost sami, je také dobré inspirovat se v ateliéru, optat se jich na vše potřebné a okoukat jejich triky. Jak například vyčistit zlatý rám a vyrobit patinu? Není přece žádným překvapením, že pro opravy starožitného nábytku se používá patinovaného dřeva, aby si renovovaný předmět zachoval historický ráz. Toho lze v domácích podmínkách dosáhnout citlivým nanášením temperových barev a následným ošetřením včelím voskem. Pomocí této techniky můžete z nového předmětu vyrobit „starý“. V ateliéru vám i poradí, jak si po domácku vyčistit zlacení a opravit ztrouchnivělý rám i s intarziemi. Nemusíte mít profi výbavu, abyste si mohli předmět opravit a ošetřit sami, je však vždycky lepší to předem konzultovat s odborníkem a využít jeho služeb. V ateliéru Fiala dokáží se starými věcmi udělat hotové divy!

Přidat komentář