Pusťte do kuchyně silikon. Překvapí vás ve všech ohledech!

Jak vypadá moderní kuchyně? Najdete v ní spoustu silikonu. A teď skutečně nemáme na mysli výplně, které se používají k modeláži poprsí. Barevné silikonové nádobí a náčiní – formičky, podložky a spousta dalších pomocníků – vypadá hravě a chlubí se vynikajícími vlastnostmi.

Silikon měl premiéru v kuchyni již před lety. Jednalo se o silikonové formy na bábovky a měly tmavě modrou barvu. Nyní je nabídka silikonového příslušenství neuvěřitelně pestrá a je jen na vás, po jakých barvách sáhnete. Všechny vypadají skvěle a vytvoří ve vaší kuchyni uvolněnou atmosféru. Nuda a stereotyp budou rázem pryč a příprava dobrot vás bude bavit jako nikdy předtím.

Ale teď to podstatné. Proč jsou silikonové formičky, podložky, vykrajovátka, metličky, chňapky a další předměty tak senzační? Silikon dokáže úspěšně zastoupit množství jiných materiálů a většinou má výrazně lepší vlastnosti. Jen tak namátkou – nahrazuje peří, papír, plechy, dřevo, plasty, gumu, dráty či tkaninu.

Snad největší předností tohoto anorganicko-organického polymeru je, že si drží tvar i za vyšších teplot. Narazíte na silikonové výrobky určené do 230°, 260° a krátkodobě i do 300°C. K dalším žádoucím vlastnostem patří kombinace odpuzování vody a paropropustnosti. Dále pak nízká hmotnost a snadná údržba.

Jistě vás potěší, že se nemusíte omezovat ani v případě pečení a ohřevu – silikon můžete dát do elektrické i plynové trouby a ohřívat ho v mikrovlnce. A nebuďte překvapená, když se doba pečení zkrátí až o třetinu. Za vším je dobrá tepelná vodivost.

Silikonové pomůcky můžete bez obav uložit i v mrazničce. S přechodem z horka do mrazu nemá silikon nejmenší problémy a udržuje si své vlastnosti až do extrémních teplot kolem -60°C. Silikonové formičky si drží tvar a nehrozí, že prasknou nebo se jinak poškodí.

Shrnuto a podtrženo, díky silikonovým pomůckám odpadá spousta obvyklých problémů. Není jediný důvod, proč za ně nevyměnit vaše stávající kuchyňské potřeby.

Přidat komentář