Proč si pořídit stínící sítě? Chrání před sluníčkem a zajišťují soukromí!

Všimli jste si, že se na plotech v okolí vašeho domu objevila spousta stínících sítí? Pokud vás zaujaly a pohráváte si s myšlenkou na pořízení právě takového zastínění, uvažujete správně. Abychom vás nahlodali správným směrem, připravili jsme souhrn všech důležitých výhod. Prozradíme vám, proč na stínící sítě nedají dopustit majitelé parcel, ale také provozovatelé sportovišť v čele s tenisovými kurty.

Dejte vale ostrým slunečním paprskům

Jak napovídá samotný název, primárním úkolem stínících sítí je zastínění. Tedy ochrana před nepříjemným slunečním svitem, který dokáže potrápit především v letních měsících. Pokud na váš pozemek dopadá nadměrné množství paprsků, bude se vám efektivní stínění (až 90 %!) hodit. Nehledě na fakt, že kromě stínů získáte i ochranu před škodlivým UV zářením.

Ať si sousedé hledí svého

Připadáte si jako celebrita, kterou mají pod drobnohledem sousedi i náhodní kolemjdoucí? Pak máte další důvod, proč si pořídit stínící plachty. Zvědavým pohledům učiní přítrž, a navíc nevypadají nijak rušivě. Zelená barva je naopak příjemná na pohled a zapadne do jakéhokoliv prostředí.

Překvapivě trvanlivé řešení

Když je něco levné, obvykle to nevydrží dlouho. V případě stínících sítí nic takového neplatí. Navzdory nízké pořizovací ceně vám poslouží velmi dlouho. Kvalitní PE si po mnoho let zachová původní vlastnosti i barvu. Nerozhodí ho vysoké teploty ani mráz, a díky dírkované struktuře nehrozí, že by při silném větru došlo k poškození plotu. Kvalitně provedené okraje se netrhají a netřepí.

Stínící sítě nepatří jen na ploty

Využití stínících sítí je pestré. Kromě zahrady s nimi zastíníte také altán nebo zahradní bazén. Stejně tak i pískoviště či jinou plochu, kterou potřebujete ochránit před slunečními paprsky a zajistit v ní dostatek soukromí.

Chcete se o stínících plachtách dozvědět více, případně si je rovnou objednat? Kontaktujte výrobce plachet Plachty Štěpáník.

Přidat komentář