Neholdujete šití? Naučte se plést, není vůbec složité!

Lockdown je sice momentálně minulostí a zbyly nám na něj hořké vzpomínky, chuť tvořit však zůstala. Pokud máte mnohem více volného času, než stačíte zužitkovat a rádi byste ho využili kreativně, pusťte se třeba do pletení. Oproti šití, které je mimochodem v posledních letech opět na výsluní, je práce s pletacími jehlicemi mnohem jednodušší. Navíc se obejdete bez šicího stroje, jenž je drahý a zabírá místo.

Proč dát pletení zelenou?

Zkušená majitelka šicího stroje dokáže hotové zázraky. Dají vám snad podobné možnosti pomůcky na pletení? Odpověď zní ano! Jakmile se naučíte základní techniky, upletete prakticky cokoliv – od čepice přes svetr až po šaty. A pokud se vydáte cestou tzv. gigantického pletení, které je horkým trendem dnešní doby, zhotovíte ještě více výrobků – například deky, koberečky, polštáře, košíky či pelech pro svého mazlíčka. Možnosti jsou takřka nevyčerpatelné a záleží jen na vaší fantazii.

Přirozeně se nabízí otázka, proč si nekoupit již hotové výrobky a neušetřit tím spoustu drahocenného času. Ale jak už zaznělo výše – kdo má času nazbyt, pletením ho může vyplnit. A navíc si vše uzpůsobíte podle svého. Sami si určíte rozměry i materiál – k dostání je ho víc než dost a je jen na vás, jestli dáte přednost bavlně, kašmíru, hedvábí, bambusu, anebo vás zaujmou vlastnosti merino vlny na pletení.

Na pletení je skvělé také to, že nijak zvlášť nelimituje náročnými požadavky na prostor. Můžete se do něj pustit takřka kdekoliv – doma na gauči i při cestování v metru.

Jak se naučíte základy pletení?

Proč začít s pletením už víte, ale jak, respektive kde, se naučit základní techniky? Nemějte strach, zdrojů je víc než dost. Kromě časopisů a knih, ze kterých čerpaly starší generace, dnes máme internet. Spoustu přehledných videotutoriálů najdete především na YouTube. Všechny potřebné pomůcky pak na propleta.cz.

Přidat komentář