Kam s ušetřenými penězi? Část investujte do zlata, vyplatí se to!

Současná ekonomická situace země sice úsporám nepřeje, ale pokud se vám přesto podařilo našetřit určitý obnos, který v dohledné době nebudete potřebovat, zvažte investici do zlata. Předejdete díky tomu inflaci a v lepším případě vyděláte.

Zlato vnímáme jako uchovatele hodnoty již po mnoho tisíciletí. Proč je vzácnější než jiné kovy, i když má velmi malou využitelnost? Svou hodnotu si udrželo díky svým jedinečným vlastnostem – trvanlivosti a poddajnosti. A samozřejmě i vzácnosti – množství zlata je velmi omezené, což se odráží na jeho ceně. Celkové množství zásob by se vešlo do krychle s hranou o velikosti cca 20 metrů.

Zlato však není pouze vzácné – to by ostatně nestačilo na to, aby byla jeho hodnota tak vysoká. Mezi jeho další skvělé vlastnosti patří vysoká odolnost či to, že nerezaví a neztrácí lesk. Dělají z něj ideálního uchovatele hodnoty.

Do jaké formy investičního zlata vložit kapitál?

Nemůžete se rozhodnout mezi zlatými mincemi, pamětními medailemi a zlatými slitky? První dvě možnosti vypadají lákavě – cena mincí a medailí se neodvíjí pouze od aktuální ceny kovu, roli hraje také sběratelská hodnota. A právě ta může být kamenem úrazu. Z čistě investičního hlediska jsou zlaté cihličky výhodnější.

České zlaté slitky nejsou, ale můžete si koupit jiné

Vlastenci mají smůlu, žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. Ale i tak je z čeho vybírat, dobrou volbou jsou například zlaté cihličky švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Chcete-li mít jistotu původu a ryzosti, obraťte se na renomovaného českého prodejce Zlaté Mince – Numismatika. Společnost provozuje e-shop www.zlate-mince.cz i kamennou prodejnu v Obecním domě. Distribuci se věnuje 17 let a nakupuje investiční zlato od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.

Přidat komentář