Kalibry jsou investicí, která vlastně pomáhá ušetřit

Bez kalibrů byste se ve výrobě možná i obešli. Slouží k ověřování rozměrů, ale ty se přece dají změřit také různými měřidly, nebo ne? Ano. Ale trvá to mnohem déle. Kalibry jsou daleko elegantnějším řešením.

Kalibry nemají žádnou stupnici, jeden kalibr je vyrobený na jeden konkrétní rozměr, proto se nedají používat univerzálně na vícero výrobků. Na první pohled se tedy může zdát jako poměrně neekonomické pořizovat nový kalibr na každou novou součástku. Ve skutečnosti je tomu ale přesně naopak.

Kalibry vám ušetří mnoho času

Co myslíte, že je rychlejší – měřit pomocí měřidla, nebo ověřovat rozměr kalibrem? Určitě druhá možnost. Kalibr má totiž jednu dobrou a druhou zmetkovou stranu. Ty stačí pouze nasadit na kontrolovaný výrobek. Dobrá by měla jít nasadit, zmetková ne. Pokud tomu tak je, rozměry sedí. Nemusíte zdlouhavě odečítat rozměry z měřidla, nehrozí, že se spletete.

Když takto ušetříte čas na kontrole jednoho výrobku, asi to ještě nebude mít velký efekt. Představte si ale kontrolu stovky takových výrobků. Tady už je použití kalibru naprosto oprávněné a dokáže uspořit nemalé množství času. A jak každý podnikatel ví, čas jsou peníze.

Podstatné jsou zejména pro velkovýrobu

Z výše uvedeného vyplývá, že kalibry jsou nenahraditelnou pomůckou především ve velkovýrobě. Jestliže vyrábíte více stejných výrobků, ať už jde o desítky, stovky či tisíce, kalibry potřebujete.

Kalibry se vyrábí v různých provedeních. Existují varianty pro měření závitů, vnějších i vnitřních, pro měření délek, hloubek apod. Výrobci kalibrů jsou navíc schopní vám vyrobit kalibr přesně na míru podle vašich potřeb. Umí to například ve firmě Michovský TOOLS, kde mají snad nejširší nabídku kalibrů v ČR. Na jejich e-shopu je najdete hezky roztříděné do kategorií, snadno najdete, co hledáte. A kdyby ne, prostě se ozvěte a domluvte se na řešení na míru.

Přidat komentář