Pracovna

Jak správně zařídit pracovnu (2. díl)

V předchozím článku jsme si prozradili několik zásad, které byste měli dodržovat při zařizování domácí pracovny. Výběrem místnosti, osvětlení a barevné kombinace však vše teprve začíná. Neobejdete se ani bez nábytku a nejrůznějších doplňků. V následujících řádcích najdete další praktické rady, které vám při zařizování domácí pracovny přijdou vhod.

Vybíráme nábytek

Bez nábytku to v domácí pracovně nejde a stoprocentně se neobejdete bez kvalitního stolu, židle a odkládacích prostor. K tomu vám poslouží zásuvky, kontejnery a poličky. Vaše jediné omezení plyne z dispozic místnosti – budete-li potřebovat spoustu nábytku i přesto, že vám to místnost příliš nedovoluje, budete muset pečlivě naplánovat rozvržení jednotlivých prvků. Ideálním řešením může být nábytek na míru, který dokonale využije všechen prostor, a to včetně zapadlých zákoutí.

Budete-li pracovat na stolním PC, budete si muset pořídit větší stůl než pro práci na notebooku. V případě většího monitoru nezapomeňte na dostatečný odstup – minimálně na vzdálenost paže. V pracovním stolu by neměly chybět zásuvky. Alternativně je lze nahradit úložným kontejnerem nebo zásuvkovou komodou. Dokumenty uložíte v šanonech či boxech naskládaných v policové skříni.

Dejte si však záležet na výběru židle a zaměřte se na ergonomické modely s opěrkami na ruce a hlavu. Nebojte se investovat do dražší židle – předejdete nepříjemným bolestem hlavy a páteře.

Je-li vaše domácí pracovna dostatečně prostorná, můžete ji využít i jinak než pro práci. Nehodil by se vám koutek pro relaxaci? Neváhejte a pořiďte si komfortní křesílko nebo lenošku. Velmi populární jsou i sedací vaky.

Vybíráme doplňky

Závěr patří doladění formou decentních bytových doplňků. V pracovně se budou vyjímat živé pokojové květiny nebo vertikální zahrada. Přítomnost květin působí harmonicky a to samé platí i o fontánce či akváriu. Dle učení feng shui by tyto prvky v pracovně neměly chybět! S doplňky to však nepřehánějte a uplatňujte pravidlo méně je někdy více. Není nic horšího, než chaos…

Přidat komentář