Jak správně zařídit domácí pracovnu? (1. díl)

Máte doma jeden pokoj navíc a pohráváte si s myšlenkou na vlastní pracovnu? Proč ne! Ať už máte v plánu plnohodnotnou homeoffice nebo jen prostor, kde budete řešit určité pracovní záležitosti, rozhodně nepodceňujte následující doporučení. Při zařizování postupujte systematicky a nezapomeňte na to, že pracovna musí být dostatečně světlá a útulná. Jedině tak se v ní budete cítit dobře a produktivita vaší práce vzroste o sto procent.

Vybíráme místnost

Prvním krokem je výběr vhodné místnosti. Většinou jde o místnost, která tak nějak zbyla. Přesto se snažte volit prostor, který bude dispozicemi odpovídat vašim potřebám. Někdo si vystačí s mikromístností o výměře šesti metrů čtverečních, jiný se neobejde bez mnohem větší pracovny. Pokuste se však vybrat méně slunnou místnost, kde je chladněji (bude se vám lépe pracovat). Zároveň se vyhněte místnosti bez oken, protože pohled z okna podporuje kreativní myšlení. Budete-li muset koukat do zdi, adekvátně si ji upravte – třeba stylovým obrazem nebo barevnou tapetou, která nebude působit rušivým dojmem.

Vybíráme osvětlení

Alfou a omegou je i vhodně zvolené osvětlení do pracovny. Pokud místnost nedisponuje přirozeným světlem, poohlédněte se po praktických zdrojích světla. Mimo centrálního osvětlení na stropě by na stole neměla chybět lampa. Vyberte si zdroje s vysokým indexem podání barev Ra a bílou barvou světla. Ovšem pozor – citliví jedinci mohou po večerní práci u bílého světla hůře usínat.

Vybíráme styl a barvy

Co se týče celkového pojetí pracovny, je otázkou vašeho vkusu. Myslete však na to, že atmosféra je důležitá a musí vás podporovat v práci. Můžete zvolit supermoderní minimalistický styl bez jakýchkoliv zbytečných prvků, ale také okázalé vybavení evokující luxus. Potrpíte-li si na tmavší barvy, určitě je oživte světlými dekoracemi. Do pracovny se hodí studené i teplé barvy – ideálně žlutá, zemitá, béžová, hnědá nebo oranžová.

Přidat komentář