Jak správně vybrat dlažbu na zahradu?

Bydlení, to není jen perfektně zařízený interiér, ale také vizuálně přitažlivá zahrada. A ať už máte před domem malou předzahrádku nebo rozlehlou plochu, měli byste usilovat o to, aby prostranství vypadalo upraveně. K tomu vám pomůže venkovní dlažba a my vám prozradíme, jak ji správně vybrat.

Hurá do vzorkovny, kde si dlažbu osaháte

Dlažbu můžete objednat i online, ale nejlepší bude, když si vyčleníte trochu času a poohlédnete se po ní u kamenných prodejců. Nemusíte nakupovat – stačí, když se s dlažbou seznámíte a osaháte si ji. Zhodnotíte barevnost, povrch a další vlastnosti, které byste z popisu na webu nevyčetli. Nezapomeňte na to, že ve skutečnosti se může dlažba lišit od toho, co vidíte na fotografiích. I to je samozřejmě pádný důvod pro návštěvu vzorkovny.

Vybíráme dlažbu krok po kroku

Samotný výběr venkovní dlažby lze rozdělit do několika fází. V prvé řadě si určete výšku dlažby, která závisí na způsobu využití. Jinými slovy – bude sloužit jako pojezdová nebo pochozí plocha? Poté si vyberte tvar a velikost dlaždic, přičemž opět berte ohledy na plánované využití.

V případě dlažby v okolí bazénu jsou ideální větší formáty. Chodníčky a příjezdové cesty obvykle tvoří běžné (tedy menší) rozměry. Chybu však neuděláte ani v případě velkoformátové dlažby. Její výhoda spočívá v menším množství spár. Prostor zároveň působí sjednoceně, minimalisticky a luxusně.

Jakou dlažbu kolem grilu?

Na závěr jsme si nechali tip pro milovníky grilování. Budete-li venku často grilovat a obáváte-li se mastných fleků z oleje či skvrn od uhlíků, pořiďte si dlažbu, která odolá agresivním nečistotám. Optimální jsou dlaždice v úpravě UV zářením. V případě těchto dlaždic je nanášený lak vytvrzen UV lampou a ve výsledku pak nečistoty nevnikají do betonu. Z povrchu je velmi snadno očistíte a dlažba zůstane krásná i po náročném grilovacím víkendu.

Přidat komentář