I v zimě můžete mít rozkvetlou domácnost

Podzim je v plném proudu a příroda hraje všemi barvami. Ale nebude to trvat dlouho. Vzápětí ulehne do několikaměsíčního zimního spánku a vy budete moct jen vzpomínat, jaká byla ještě nedávno pestrá. Nehodláte-li se však smutně koukat z okna, udělejte si doma svěží atmosféru. Zelené rostliny s barevnými květy vám budou dělat radost i v zimě!

Okrasné rostliny pomohou nastolit příjemnou atmosféru a nezáleží na tom, jestli je dáte do prosklené verandy, zimní zahrady nebo libovolné místnosti. Při výběru rostlin musíte pouze přihlédnout k tomu, jestli jsou vhodné do daného interiéru. Liší se nároky na světlo, náročností pěstování a několika dalšími aspekty, na které je dobré brát zřetel. Zároveň posuďte své zahradnické schopnosti a vyberte si rostliny, na které bude váš um stačit.

Trefou do černého je fíkus, který zaručeně nezklame. Jde o mohutnou rostlinu s tlustými listy a úctyhodnou výškou (až 2 metry). Perfektně vám poslouží jako základ zátiší, které doplníte barevnými květinami. Fíkusu nevadí vyšší vlhkost a mírné sluneční záření. Je odolný a můžete jej bez obav umístit i k oknům situovaným na severní stranu. Ublížit by mu mohly rychlé teplotní přechody, těch se snažte vyvarovat.

Milovníci exotických rostlin mohou sáhnout po dracéně, která evokuje vzhled palmy. Je k mání s jednobarevnými a panašovanými listy. Vy si vyberte podle svého vkusu. Dracéna by měla být umístěna někde, kde na ni nebude přímo svítit sluníčko. Krom toho by neměla být vystavena průvanu. Pestré listy vyžadují větší péči. Rostlina s menším počtem zelených listů vyžaduje více světla a měla by být umístěna třeba na okenním parapetu. Alternativní řešení je přisvětlování.

Do třetice všeho dobrého budiž překrásné orchideje s pestrobarevnými květy. Exotické rostliny působí harmonicky a zároveň v interiéru rozproudí život. Jsou k mání v mnoha barevných kombinací a je jen na vás, jestli vsadíte na jednobarevné či dvoubarevné varianty. Pamatujte však na to, že krása vyžaduje péči – orchideje se neobejdou bez speciálního hnojiva, to se ale aplikuje až po zimním spánku.

Tip na závěr: Chcete-li svého obydlí dopřát nádech exotiky a zároveň jej provonět, vsaďte na druh Miltonia s velkými květy.

Přidat komentář