Toužíte po absolutním soukromí, ale dochází vám, že svou domácnost sdílíte s někým dalším? Nebudeme chodit kolem horké kaše – rozhodně nejste sami, komu se v bytě promenáduje hmyz všeho druhu. A k tomu navrch pavouci, kteří se jím živí. Otázka proto zní – jak se nezvanými hosty vypořádat?
Hmyz se do domácnosti dostává především přes otevřená okna. Což však neznamená, že byste měli přestat větrat. Větrání zajišťuje tolik potřebnou výměnu vzduchu a slouží jako prevence před vznikem plísní a zajišťuje zvýšení vlhkosti. V prvé řadě si proto pořiďte sítě proti hmyzu. Ty poslouží jako bariéra, která zabrání vniku komárů, vos, much a dalších zástupců létajícího hmyzu.
Domácnost bez hmyzu bohužel nezaručí ani sítě. Hmyz se může dovnitř dostat také přes dveře a nejrůznější škvíry. Ale než se začnete zabývat tím, jak ho vyhubit, zaměřte se na prevenci. Položte si otázku, proč se hmyzu ve vašem obydlí tak líbí a postarejte se o to, aby se raději vydal jinam.
Důvodem, proč se hmyz stahuje z přírody do lidských obydlí, je dostatek potravy. V praxi to znamená bohatou zásobu vlasů, zbytků kůže a samozřejmě i jídla, které konzumují členové domácnost. Zcela logicky proto vyplývá, že nejúčinnější zbraní proti hmyzu jsou obyčejný smeták, mop a další běžní pomocníci na úklid. Budete-li uklízet pravidelně a důsledně, hmyzu výrazně ubude.
Přesto se vám můžou hodit následující triky:
Mravence udržíte za zdmi svého domu tak, že do míst, kudy se dostávají dovnitř, nasypete trochu pepře. V lásce nemají ani směs vepřového sádla a chlorovaného vápna. Tou můžete vyplnit mezery, kudy k vám lezou a budete mít klid.
Na menší hmyz, který nezastaví ani sítě, poměrně dobře funguje mletá skořice. Dejte ji na talířek a vyvětrejte. Zrníčka se roznesou po místnosti, příjemně ji provoní a zajistí, aby se hmyz držel stranou.
A co se týče pavouků, na ty účinkují vysokofrekcenční zvukové vlny. Ty vytvoříte pomocí k tomu určených plašiček.
Přidat komentář