Jak přinést jaro do interiéru?

Konečně nám sychravé období přestává klepat na okno a nahrazuje ho to krásné, slunečné a teplé. Jaro je zkrátka a dobře na spadnutí a pomalu, ale jistě se to začíná projevovat také na interiérech rodinných domů nebo bytových jednotek. Mnoho domácností se snaží zakomponovat typické jarní dekorace do jednotlivých místností a postupně se tím naladit na typickou jarní vlnu. Pokud si nevíte rady s tím, jak konkrétně nadcházející roční období do interiéru přinést, pojďme si říct několik doporučení.

Jarní barvy vždy a všude

I když bylo nastíněno, že vám jaro do interiéru přinesou spíše bytové dekorace a doplňky, ve skutečnosti vám s tím mohou pomoct typické jarní barvy. Proto je načase vyměnit záclony a závěsy na dřevěných garnýžích a nahradit je něčím pastelovým, případně typickým jarním motivem.

Právě pastelové odstíny jdou však s jarem ruku v ruce a připomínají nejen čerstvě rozkvetlou louku, ale také nádherně modrou oblohu a čerstvou trávu, která po dlouhé době začíná nabírat na síle tím, že začíná hezky zelenět.

Když máte barvy odškrtnuté

Pokud se vám již podařilo zakomponovat jarní barvy do interiéru, nabízí se další otázka, a sice jak pokračovat. Dekorace nebo bytové doplňky – to jsou další body na programu, které se nebojte propojit například s dřevěnými prvky, jež jaro nesou na svých bedrech.

Na vchodové dveře patří působivý jarní věnec, ve kterém se budou kromě větviček vyjímat také umělé květiny nebo imitace ptáčků. Na okenní parapety se dostanou první truhlíky s typicky jarními květinami, jako jsou narcisy, tulipány nebo sněženkami, obaly na květináče se mohou z temnějších pozměnit na světlejší a jaro připomínající.

Je čas na úklid a restart

S jarem však kromě toho, že změníte dekorace na okenních parapetech, dveřích, stolech nebo policích, přichází také jedinečná příležitost na změnu – úklid, restart, organizaci. Můžete se tedy pustit do přebírání svého šatníku, knihovny, ale také dalších míst, kde se dlouhodobě shlukuje nepořádek ve velkém.

Přidat komentář