Chcete se v létě koupat ve vlastním bazénu? Využijte akce na plastové bazény!

Nadprůměrně teplé počasí posledních let inspirovalo mnoho Čechů k nákupu vlastního bazénu. Možnost kdykoliv se ochladit a uniknout alespoň na chvíli pařícím slunečným paprskům je totiž něco, co v létě chcete mít.

Proč si pořídit vlastní bazén na zahradu?

Není to ale jen to, co by vás mělo přimět k úvahám o bazénu na vlastní zahradě. Pokaždé, když se budete chtít vykoupat, není totiž nutné jezdit na koupaliště nebo k rybníku a zde se tísnit s desítkami nebo stovkami dalších návštěvníků. Jak přímo ve vodě, tak při odpočinku a opalování nebo ve frontách na občerstvení. Pokud vám nejde o to uplavat každý den několik kilometrů, je mnohem komfortnější jít se smočit v klidu a pohodlí vašeho domova.

Nákup bazénu představuje výhodnou investici. Zvýšíte jím cenu vašeho domu a při dobrém výběru vám vydrží velmi dlouho. Navíc, když se chytíte dobré akce na bazény, ušetříte hned při nákupu.

Velikost bazénu by měla reflektovat jeho využití

Při výběru bazénu je nutné hned zpočátku si ujasnit jeho základní parametry, tedy velikost a tvar. Větší zahrada nabízí prostor pro bazén větších rozměrů, i v menších bazénech si však lze pohodlně zaplavat. Vše se samozřejmě odvíjí i od sumy, kterou jste schopni a ochotni do pořízení investovat.

Výběr velikosti záleží také na zamýšleném způsobu používání. Je rozdíl, jestli se chcete jen pasivně položit do vody, nebo se věnovat plavání jako takovému. Větší bazény vám kromě běžných vodních radovánek umožní i provádění některých vodních sportů, jako třeba vodní pólo.

Pořizujete-li bazén výhradně pro děti, uvědomte si, že i ony jednou vyrostou a mělké brouzdaliště by vám později bylo k ničemu. Jestli řešíte problém s nedostatkem místa na zahradě, a přeci jen byste chtěli bazén, v němž je možné udělat i více než pár temp bez naražení na kraj, je skvělým doplňkem vestavný protiproud. Při plavání proti němu se i pěkně zapotíte.

Co se hloubky týká, obvykle se bazény pohybují kolem 1,5 metru. Menší hloubka bude znamenat rychlejší ohřívání vody, zároveň ale (při podcenění filtrace a údržby) se menší množství vody rychleji kazí.

Objevte kouzlo plastových bazénů

Velkým trendem posledních let jsou plastové bazény. Byť na první pohled mohou působit jako levnější a méně kvalitní alternativa, u spolehlivého výrobce se dočkáte garance až 40 let životnosti a velké odolnosti. Plast je kromě své nízké ceny také tvárný a flexibilní materiál, proto z něj lze zhotovit bazény různých tvarů a velikostí.

Plastové bazény disponují pevnou konstrukci, která odolává mrazům i silnému slunečnímu záření. Zachovává si své přírodní barvy. Stěny jsou imunní vůči poškrábání a usazování špíny, jejich údržba a čištění je tak velice snadné.

Bazén do země nebo na povrch?

Velmi vkusné a elegantní jsou bazény zapuštěné do země. Při kvalitním návrhu a provedení téměř neznatelně splynou se svým okolím a stanou se přirozenou součástí vaší zahrady. Ozvláštnit je lze pomocí vhodného nasvícení či trysek.

Do země zapuštěný bazén sice znamená vyšší náklady na pořízení a instalaci, mnohem vyšší estetičnost v porovnání s nadzemními bazény je však plně kompenzují. Z bazénu v zemi se budete těšit delší dobu, jeho životnost je oproti nadzemním několikanásobná.

Obdélník, ovál nebo nějakou extravaganci?

Nejklasičtější tvar venkovního bazénu je čtverec. Plast vám však umožňuje popustit uzdu fantazii a vymyslet si různé jiné, ať už více či méně pravidelné tvary. Bát se nemusíte ostrých ani zaoblených hraj a téměř žádné velikosti.

Kvalitní bazén vyžaduje kvalitní příslušenství

Když už si bazén pořídíte (objednáte), nepodceňte ani příslušenství k němu. Nedílnou součást každého bazénu tvoří schůdky. A zde může nastat problém. Při špatném výběru a instalaci se mohou prohýbat a dojít může až ke kažení vody pod nimi. Schůdky vybírejte především podle vzhledu a funkčnosti. Ať už zvolíte ty na povrch, částečně či zcela zapuštěné do vody, měly by být stabilní, pevné a mít dostatečnou nosnost.

Neobejdete se ani bez filtraci a pravidelného čištění. Záleží jen na vás, jak jej budete provádět. Někomu stačí pouze klasická filtrace a běžné čisticí přípravky, pro větší fajnšmekry tu jsou například automatické vysavače dna, které jen vypustíte do vody a ony do sebe nasají veškeré fyzické nečistoty. Ty lze z povrchu vody sbírat také ručně. Každý bazén by měl disponovat filtračním zařízením a nějakým chemickým čistidlem, ať už na bázi chlóru nebo bezchlórového typu.

Posuňte svůj bazén na vyšší level

Investicí, které lze do domácího bazénu vložit a vylepšit jimi jeho užitné vlastnosti, je hned několik. První, která přijde na mysl, je zastřešení. Střecha na bazénu vám přinese mnoho výhod, v první řadě prodloužení koupací sezóny. Dále pák snížení nákladů na vytápění (chcete-li bazén nějak vytápět) a čistší vodu a tím i méně pracnou údržbu. Roli zde hraje také bezpečnostní riziko – k žádnému samovolnému pádu dítěte nebo domácího mazlíčka do zastřešeného bazénu jednoduše dojít nemůže. Když už jsme u bezpečnosti, kolem bazénu se hodí mít povrch z protiskluzného materiálu.

Jestliže vám jde o to, aby voda ve vašem bazénu byla co nejteplejší, nabízí se využití tepelného čerpadla k jejímu ohřevu, případně tepelné izolace dna bazénu.

Bazény v akci

Plánovat pořízení vlastního bazénu je dobré s dostatečným předstihem tak, abyste si již prvních teplých slunečních paprsků mohli užívat z vody. Ideální je rozhodnout se jednu sezónu dopředu či alespoň v zimě. K tomu, abyste se v létě smočili, vám však postačí začít nyní.

Zvlášť když můžete využít akce na plastové bazény. Při objednávce do konce června tohoto roku k vybranému bazénovému setu zdarma obdržíte tester bazénové vody, vysavač bazénu a zajištění tepelné izolace dna. To vše s dopravou zdarma po celé České republice.

Přidat komentář