Akustické obrazy: Estetické a praktické řešení nejen do hudební zkušebny

Už jste o nich slyšeli? Pokud momentálně zařizujete novou hudební zkušebnu, rozhodně byste je neměli brát na lehkou váhu. Ale o čem, že je to vlastně řeč? O akustických obrazech, které zastávají hned dvě veledůležité funkce. Detaily se dozvíte v následujících řádcích.

Hudební zkušebna není obyčejná místnost. Naopak v ní panuje zvláštní atmosféra. Tak trochu paradoxně je považována za ideální místo pro relaxaci, přestože je v ní po většinu času hluk. A často to vypadá, že kapela ze zkušebny udělá kůlničku na dříví, ale nakonec vytvoří něco, co stojí za to.

V hudební zkušebně se tvoří hudba a čas od času se v ní konají nezapomenutelné párty. Když na to přijde, stane se romantickým místem, kde člen kapely stráví první rande se skalní fanynkou. Což je důvod, proč by měl interiér vypadat k světu. A tím se dostáváme ke zmíněným akustickým obrazům. Jak napovídá již samotné přízvisko, nejde o ledajaké obrazy, ale o funkční prvky, které zlepšují kvalitu zvuku.

akustika-obraz

Ať už máte s kapelou jakékoliv ambice, bez perfektní akustiky zkušebna nesplní svůj účel. Díky akustickým obrazům dosáhnete eliminace střední a vysoké frekvence, a ve finále ke snížení nežádoucího dozvuku. Dále pak ke zmírnění šumu a jiných „zvukových nečistot“.

Výše uvedených nešvaru se lze zbavit pomocí akustické pěny. A právě z ní se akustické obrazy vyrábí. Oproti obyčejné pěně jsou však mnohem nápaditější. Chcete-li mít zkušebnu řádně vyšperkovanou, není nic jednoduššího, než si pořídit pár stylových kousků. Až vás motivy omrzí, vyměníte je za jiné.

Vzhledem k vynikajícím vlastnostem se akustické obrazy používají také v interiérech bytů a domů, v konferenčních a kancelářských prostorách, v zasedacích, jednacích a přednáškových místnostech. Další informace na téma akustiky a odhlučnění najdete na www.akusticke-materialy.cz.

Přidat komentář