Komplikuje vám život stará vjezdová brána, která při otevření zabírá zbytečně moc místa, špatně se s ní manipuluje, a navíc zbytečně hyzdí jinak upravený exteriér? Nezbude vám, než se poohlédnout po nové. Pokud se v sortimentu vjezdových bran ztrácíte, nepřestávejte číst. Prozradíme vám rozdíl mezi základními variantami!
Prvním krokem je ujasnění požadavků. Vašeho nová vjezdová brána musí dobře vypadat a ještě lépe fungovat. To, po čem opravdu toužíte, je naprosto bezproblémový vjezd a výjezd.
V minulosti byl k mání pouze jediný typ, a to otočná křídlová brána. O systému automatického otevírání jsme si mohli nechat zdát. Dnes je všechno jinak a moderní konstrukční prvky disponují praktickými pojezdy, které manipulaci s vraty maximálně zjednodušují. V podstatě stačí přijet až k bráně, zmáčknout tlačítko na dálkovém ovládání a pohodlně vjet dovnitř, aniž by bylo nutné opustit vozidlo. Automatizované jsou samozřejmě také moderní vjezdové brány křídlové.
Vraťme se však k samotnému výběru. Nemáte-li na pozemku či před ním dostatek místa na otevírání křídlové brány, pořiďte si posuvnou variantu. Vjezdové brány posuvné však logicky vyžadují prostor na boční straně, a to minimálně v délce brány. V případě samonosné vjezdové brány pak zhruba o třetinu více.
Posuvné brány nachází uplatnění v místech, kde by bylo otevírání křídlové brány problematické, například z důvodu stoupajícího příjezdu k pozemku. Dělí se na samonosné a pojezdové, přičemž druhý varianta spočívá v pohybu po kolejnici nainstalované do betonového základu.
Pojezdové brány jsou obecně méně praktické než samonosné, protože jsou náročnější na montáž (musí se nainstalovat kolejnice) a vyžadují pravidelnou údržbu.
Chcete-li se o vjezdových branách dozvědět více, obraťte se na odborníky z firmy Frami CZ (www.vrata-frami.cz), v jejíž nabídce najdete také garážová sekční vrata. Rádi vám poradí a doporučí vhodné řešení!
Přidat komentář