Když se z dítěte stane školák, je čas na několik radikálních změn. K těmto radikálním změnám patří například proměna jeho pokojíčku. Pryč s hracími podložkami nebo vozítky. Je čas do pokojíčku zakoupit nábytek, který se však už reálně bude podobat tomu dospěláckému. Dítě ve školním věku potřebuje trochu jiné vybavení, než jaké mají například jeho mladší sourozenci. Především je nutné pořídit dítěti stůl s židlí, u něhož bude dělat své domácí úkoly.
Ponechte ještě dítě dítětem
Je však třeba konstatovat, že dítě i ve školním věku ještě může zůstat dítětem. Proto byste měli jeho pokojíček rozdělit do několika zón. Zatímco jedna zóna bude určena čistě ke hraní a bude plná hraček, jiná bude určená pro učení a pro školní aktivity. Tím, že dětský pokojíček rozdělíte do několika zón, nastolíte v pokojíčku jakýsi pomyslný řád, který dítě bude respektovat.
Při zařizování těchto zón se ptejte i samotného dítěte, co by si asi přálo, respektive co je jeho sen. Především dítě se ve svém pokojíčku musí cítit dobře a je velice důležité, abyste na jeho názory kladly také jistý důraz.
Pokoj plný nastavitelného a rostoucího nábytku
Abyste nemuseli dítěti kupovat každý rok nový nábytek, vyplatí se investovat do takzvaného rostoucího nábytku čili do takzvaného nastavitelného nábytku. Jedná se o velice praktický typ vybavení, který ocení především rodiče menších dětí.
Nábytek (čili například deska stolu nebo židle) se dá postupně nastavovat tak, aby byla pro dítě jako dělaná. Lze nastavit výšku pracovního stolu, stejně taky výšku židle, kterou dítěti do pokojíčku zakoupíte.
Zejména při výběru židlí však buďte opatrní. Dítě musí mít perfektní podpěru zad, aby nedošlo k jakémukoli poničení páteře. Přece jenom je dítě stále ve vývoji, myslete na to. Pořiďte mu proto židli s opěradlem, také s dostatečně vysokým sedákem a s hloubkou sedu.
Přidat komentář