Vana je pro moderní koupelny skutečnou otázkou komfortu

Přemýšlíte nad tím, jestli vám bude stačit sprchový kout nebo naopak při rekonstrukci ukážete na pohodlnou vanu? Je jasné, že podobná volba čeká téměř každého. Přitom lze sáhnout po vaně i tehdy, když máte menší koupelnu, protože modely určené pro 21. století jsou účelné a nezaberou příliš velký prostor. Pokud máte rádi černou barvu, jistě se mezi dnešními modely na trhu najdete.

Samozřejmostí jsou pak i doplňky, díky nimž je uživatelský komfort ještě mnohem vyšší. Hlavová opěrka, která umožní vychutnat si horkou lázeň po náročném dnu opravdu na sto procent, je jen základem. Praktický sedák na vanu pro chvíle, kdy si chcete jen osprchovat nohy, je také k dispozici.

Volně stojící vana je dnešní vládce

Už ne zabudovaná, nýbrž volně stojící varianta je jedničkou na trhu. A podle čeho bychom si vlastně měli vybírat? Nerozhoduje vždy jen barva, je však pravdou, že černé vany jsou hitem nejen pro mladé domácnosti. Akrylát je dnes nejpoužívanějším materiálem a určitě je řada důvodů, díky nimž je na vrcholu popularity. Výhod bychom totiž našli celou řadu, kromě dlouhé životnosti je to i povrch, který se velmi snadno udržuje. A čistota je v koupelnách na prvním místě, že?

V neposlední řadě nabízí i výtečnou tepelnou izolaci. Jinak řečeno, jednou napuštěná horká vana zůstane dlouho na teplotě, při které budeme moci nerušeně relaxovat. Akrylát je příjemný na dotek, nabízí také velmi dobrou mechanickou odolnost.

Zbývá si jen vybrat velikost a objem

Jak velkou vlastně máte koupelnu? To je totiž po výběru vhodného materiálu nejdůležitější otázka ze všech. Například volně stojící vana Mexen FLAVIA má rozměry (délka, hloubka a výška) 170, 80 a 58 centimetrů, vejde se do ní 210 litrů vody a nabídne černobílou eleganci do každého bytu. Dáte jí přednost před dalšími modely?

Přidat komentář