Vypadá to, že celoplošné koberce vychází z módy. V domech i bytech se stále častěji objevují hladké plovoucí podlahy, vinyl, parkety a dlažba. Většina populárních podlahových krytin vypadá velmi dobře na pohled a zároveň se chlubí jednoduchou údržbou. Ale přeci jen mají i jeden drobný nedostatek – bez podlahového topení jsou poměrně chladné. Na druhou stranu jde o malý problém, který lze vyřešit pomocí kusového koberce. Ten vás bude příjemně hřát a zároveň se stane vkusným designovým prvkem.
Základní výhody kusového koberce
Důvodů, proč si pořídit kusový koberec, je víc než dost. Mimo to, že jde o estetickou záležitost, která se podílí na celkovém dojmu z místnosti, počítejte i se snížením hlučnosti a prevenci před poletováním prachu a psích chlupů. Celoplošný koberec je sice lapač prachu a alergenů, nicméně u kusového jde spíše o opačný efekt. Plocha není tak velká a můžete ji vysávat třeba každý den, aniž byste si přidělali spoustu práce. I z tohoto důvodu je přítomnost kusových koberců doporučována v domácnostech s alergiky.
A ani tím výhody kusového koberce nekončí. Nejenže místnost proteplí, ale také opticky rozdělí na více segmentů. Potěší vás i nebývalý komfort, jaký se dostane vašim nohám. A když se náhodou změní váš vkus, jednoduše sáhnete po jiném designovém provedení – výměna kusových koberců není ani zdaleka tak nákladná jako výměna těch celoplošných.
K mání jsou orientální kusové koberce i varianty pro teenagery
Na trhu je široké spektrum variant, které se liší designem i rozměry. Šířka se běžně pohybuje od 40 do 200 cm a dílka od 60 do 290 cm. To ovšem neznamená, že nenarazíte i na jiné rozměry – musíte se ptát a hledat. Podstatné je, aby kusový koberec ladil s nábytkem a korespondoval i se stěnami a barvou podlahové krytiny. Je žádoucí vybrat takový design, který ladí s ostatními textiliemi (záclony, ubrus, čalounění sedačky). Pamatujte si, že velké vzory a tmavý barva opticky zmenší místnost, ale drobnější dekory a světlé tóny prostor rozšíří.
Přidat komentář