Jak vybrat barvy do bytu, aby opravdu ladily?

Každý má při zařizování bydlení tak trochu jiné priority. Někdy hraje zásadní roli cena, jindy kvalita a design. Většinou trochu opomíjíme barvy a neklademe na ně takový důraz jako na jiné parametry. A to je škoda, protože správná barevná kombinace katapultuje vizuální dojem z interiéru o několik příček výše. Jak vybrat barvy do bytu vám prozradíme v následujících řádcích…

Udělejte si jasnou představu

Jak by měl váš domov vypadat? Udělejte si v tom jasno a až poté začněte nakupovat zařízení a malovat stěny. Inspiraci najdete všude kolem sebe, zdarma pak na internetu. Můžete si vybrat z pestrého spektra stylů – od japonského minimalismu až po rustikální či skandinávský styl bydlení. Jakmile si vyberete budoucí pojetí, dejte se do přemýšlení nad barevnou kombinací prvků. Některé kombinace vás z hlavy nenapadnou, ale když je uvidíte na fotografiích ukázkových interiérů z dílny profesionálů, zamilujete se do nich.

Myslete dopředu

Možná milujete určitou barvu, ale nezapomeňte na to, že vás může časem omrzet. Vyberte si proto takové tóny, které mají potenciál do budoucích let. Samozřejmě by se měly líbit i ostatním členům domácnosti. Výraznější barvy se hodí na doplňky a menší nábytek, pro větší plochy jsou optimální tlumené tóny.

Využijte tmu ve svůj prospěch

Máte-li doma málo přirozeného světla, pravděpodobně přemýšlíte nad světlými barvami. Jenomže co když jde o nedostatek světla v ložnici? Využijte absenci ve svůj prospěch a zvažte, jak daný prostor využijete. Bude-li se jednat o místnost, ve které především spíte nebo se díváte na filmy, nemusíte se obávat ani temnějších tónů – naopak dodají interiéru unikátní atmosféru.

Nábytek může mít přednost

Většina lidí nejdříve vymaluje a až poté nakupuje nábytek. Proč to neudělat obráceně a v prvé řadě si pořídit právě nábytek? Jděte proti zavedeným zvyklostem a vymalujte si stěnu ve světlejších tónech, než v jakých jste si zakoupili sedací soupravu. Díky tomu spárujete barvy mnohem snadněji!

Přidat komentář