Jak se vybičovat k lepším výkonům? Vylepšete prostředí své pracovny!

Zařídili jste si domácí pracovnu, ale nemůžete se v ní soustředit na práci? Nic není ztraceno. Dejte na naše tipy a uvidíte, že se produktivita vaší práce zvedne minimálně o sto procent.

Prostorná pracovní plocha a pohodlná židle

Není nic horšího, než nedostatek místa na stole. Ten může způsobit příliš velké množství dokumentů a věcí, nebo zkrátka malá plocha stolu. Vzhledem k tomu, že za stolem strávíte nejvíce času, zvažte pořízení nového (a většího), případně si pořádně uspořádejte věci na tom stávajícím. Jakmile budete mít před sebou více místa a pořádek, budete pracovat efektivněji.

A co se týče vaší židle či křesla, pořiďte si model, který je ergonomický a maximálně nastavitelný. Budete sedět zdravě a pohodlně. Na sedacím nábytku se zkrátka nemá šetřit!

Dekorace, které inspirují a motivují

Můžete tíhnout k minimalismu, ale ani v takovém případě nepodceňujte význam dekorací. Do pracovny jsou jako stvořené citáty na zeď s motivačním textem. Najdete je například ve specializovaném e-shopu www.promotivaci.cz a dostanete na výběr z množství originálních variant (prodejce si všechny dekorace na zeď navrhuje sám) ve formátech od A4 po A2.

Motivační obrazy jako „Dělejte to, co milujete, a milujte to, co děláte“ či „Úspěšní lidé dělají denně to, co jiní dělají jen občas“ působí velmi pozitivně na pracovní morálku. Obrázky výrazně pozvednou celkovou estetickou úroveň vaší pracovny a vždy vás příjemně naladí na práci.

Nezapomeňte na zeleň

Přítomnost rostlin je jako balzám na duši. Spousta lidí zapomíná na to, že bez nich by život na planetě nebyl možný, ale vy si jich jistě pár pořídíte. Kromě toho, že produkují kyslík, jsou zelené – z hlediska psychologie barev je zelená ideální volbou. Podle odborníků podporují kreativitu, soustředěnost a pozitivní myšlení.

Přidat komentář