Monstera jako retro pokojovka, která bude zdobit váš moderní interiér

Zařídit si svou domácnost tak, aby byla skutečně atraktivní a dlouhodobě moderní není jen tak. Navíc pokud si na ni pokládáte vysoké nároky, kdy chcete skloubit ideálně starý styl s tím novým – to se pak zdá zařizování interiéru jako nekonečné a velmi těžké. Naštěstí existují prvky a dekorace, díky kterým můžete spojit například retro styl s moderními trendy. A jedním z nich je monstera – pokojová rostlina, kterou stačí zabalit do vyhovujícího substrátu a vydrží s vámi do konce života.

Monstera – kousek retra u vás doma

Pokud vám je retro styl blízký a chcete ho mít doma, pak doma budete muset mít i děravou monstrózní pokojovou rostlinu, které se také jinak říká monstera. Právě tato pokojová rostlina je retro trendem, jenž se dá hezky zakomponovat i do moderního příbytku. Je totiž stálezelená čili dokonale zapadne k jakkoli vymalovanému interiéru.

A co víc – ocení ji i začátečníci v oboru pěstování pokojových rostlin. Z pohledu pěstitelského je totiž tato pokojová rostlina nenáročná, nevyžaduje prakticky žádnou speciální péči. Jenom ji občas nezapomeňte zalít.

Umístit ji můžete prakticky kamkoliv

Člověk si myslí, že monstera toho vyžaduje naopak mnoho. Vždyť je opravdu obrovská. Jenže ve skutečnosti je tak nenáročná, až se budete divit. I když se jí bude nejlépe dařit v polostínu, nakonec se vlastně bude dobře vyjímat kdekoliv, kam ji jen umístíte. Dokonce se dokáže sžít i se stínem. Co jí však vadí, tak je přímé sluníčko, které by mohlo vést k popálení listů.

A co také nemá ráda, ostatně jako žádná pokojová rostlina, je přelití. Pokud si zrovna vzpomenete a budete chtít rostlinu zalít, zkontrolujte si, jestli není substrát ještě vlhký. Jestliže se na paličku hlína ještě lepí, nechte zalévání na později.

To, jestli je nebo není rostlina přelitá poznáte dle jejích listů. Ty jsou totiž jinak zažloutlé a postupně uhnívají.

Přidat komentář