Čím udělat radost dětem a zároveň je přimět, aby na čerstvém vzduchu trávily mnohem více času? Řešení je snad až příliš snadné – nikdy jste nepřemýšleli nad tím, že byste jim na zahradě postavili trampolínu? Zapomeňte teď na pesimistické články ohledně bezpečnosti, neboť při dodržení základních pravidel je skotačení na trampolíně poměrně bezpečná záležitost. Stačí sáhnout po kvalitním výrobku a děti si užijí spoustu legrace, aniž byste museli pravidelně navštěvovat chirurgickou ambulanci.
Velká je vždy lepší
Při výběru trampolíny většinou hraje hlavní roli rozpočet. Přesto se nevyplácí šetři na úkor kvality ani velikosti skákací plochy. Platí, že větší trampolíny toho unesou mnohem více a mají větší kapacitu, což přijde vhod vždy, když se sejde více dětí. Na větší trampolíně se nemusí mačkat a riziko úrazu je mnohem menší.
Pozor na maximální zatížení
Trampolína toho vydrží hodně, ale pouze za předpokladu dostatečně velkého limitu maximálního zatížení. Chcete-li si na ní skákat i vy, pořiďte si model, který vás unese. Pravidelným skákáním odbouráte stres z práce, posílíte svaly a dostanete se do psychické pohody.
Důležité bezpečnostní prvky
Bez některých doplňků byste své děti na trampolínu vůbec neměli pouštět. K těm nejdůležitějším patří kryt pružin na trampolínu – nezakryté pružiny jsou jedním z nejčastějších příčin úrazů. V případě, že jste si pořídili trampolínu bez krytů pružin, nemusíte zoufat – tento bezpečnostní prvek si lze dokoupit i samostatně.
Nedílnou součástí trampolíny by měla být také ochranná síť (viz. tato trampolína s ochrannou sítí), která slouží jako zábrana před možným pádem. Je třeba si uvědomit, že průměrný výška trampolíny činí 1,5 metru a při skákání se dítě dostane až do výšky přes dva metry. Proto by měla síť měřit alespoň 3,5 metru.
A nezapomeňte ani na kotvící šrouby, které trampolínu udrží stabilní i při silnějších poryvech větru. Minimální délka kotvícího šroubu je cca 40 cm.
Přidat komentář