Vyberte si podlahu do kuchyně, koupelny i obývacího pokoje

Pokud plánujete rekonstrukci interiéru, začněte rovnou od podlahy. Současný trh je rozmanitý a vybrat si můžete z pestré škály možností. Dřevo je třeba velice oblíbené, ovšem není vhodné do všech místností, například do koupelny. V následujících řádcích vám představíme materiály, z nichž se podlahové krytiny vyrábí.

V první řadě si ujasněte, jakého vzhledu chcete dosáhnout. Preferujete tvrdé dřevo, vinyl, nebo raději PVC?

Dřevo

V případě, že vás láká dřevěná podlaha, sáhněte po dubovém, třešňovém, případně ořechovém dřevu. Samozřejmě, nabízí se vám i spousta dalších variant masivního dřeva. Podlahy ze dřeva jsou povrchově upraveny tak, aby byly odolné vůči vlhkosti a mechanickému poškození.

Laminát

Jestliže se vám zamlouvá vzhled tvrdého dřeva, ovšem parkety jsou mimo váš rozpočet, laminátová podlaha je ideální alternativou. Po technické stránce se konstrukcí podobá dřevěným podlahám.

Linoleum

Když se řeknou linoleové podlahy, zřejmě si představíte 70. léta. Podlahy s kluzkým povrchem a nevzhledným designem jsou však už dávno pryč. Vývoj šel poměrně dopředu, přičemž momentálně jsou k dispozici vskutku atraktivní možnosti. Linoleum se vyrábí z obnovitelných a biologicky odbouratelných materiálů, jako jsou lněný olej a korek.

Vinyl

V posledních letech se do popředí prodrala vinylová podlaha, která je pružná, odolná a současně nenáročná na údržbu. Vinyl je cenově dostupný a vybrat si můžete z celé škály vzorů a barev. Vinylové podlahy dokážou perfektně napodobit dřevo, kámen, dlažbu a další.

Pokud vás zajímá plovoucí podlaha, případně jsou ve vašem hledáčku PVC podlahy, podívejte se do nabídky společnosti SUPELLEX, která má v této oblasti dlouholeté zkušenosti. SUPELLEX má showroomy v Praze, Brně, Plzni, Velké Bíteši, Ostravě i Zlíně.

Přidat komentář