Tvrdé versus měkké matrace. Jaký typ si vybrat, abyste neměli zdravotní potíže?

V okamžiku, kdy vám dosluhuje stará matrace v posteli a chcete si pořídit novou, je vhodné uvažovat nad několika věcmi. Kromě správných rozměrů a materiálů je dobré vzít v potaz rovněž to, jak má být matrace měkká.

levné matrace je vhodné vybírat dle jejich měkkosti. V první řadě záleží na vašem vkusu. Někdo má radši měkkou podložku, najdou se však i lidé, kteří upřednostňují spíše tvrdší typ matrací. Obecně však platí několik pravidel.

Kdy se hodí spíše tvrdší typ matrace?

Pakliže vás čas od času trápí bolesti zad, případně jste třeba obézní, kvůli čemuž při ležení dochází k většímu zatěžování postele, je lepší volit matraci tvrdšího charakteru. Pozor si však dejte na to, aby zase nebyla příliš tvrdá jako beton, pak se bolesti zad, hlavy a páteře mohou spíše ještě více prohloubit. Jak poznáte, že používáte moc tvrdou matraci? Kromě samotných bolestí může být náznakem časté převracení se z boku na bok, kdy si jednoduše nemůžete najít vhodnou polohu těla.

Jak poznat kvalitní měkkou matraci?

U měkké matrace platí, že musí být tělu neustále dobrou oporou. Jinými slovy nesmí docházet k nepřirozenému prohýbání těla, zejména páteře. Do matrace byste se jednoduše neměli moc zabořit. Moderní matrace dokážou umně kombinovat měkkost s tvarovou stálostí. Jedná se například o matrace z líné pěny, latexové modely apod.

nejlevnější matrace mohou být z hlediska tvarové stálosti v pořádku, pouze je dobré, máte-li možnost si je nejprve vyzkoušet. Pořizujete-li si novou matraci v některém z internetových obchodů, mějte na paměti, že zakoupené zboží můžete do určité doby od doručení vrátit, nejste-li s ním spokojení. Proto je dobré si nově pořízenou matraci ihned vyzkoušet v praxi, abyste co nejrychleji zjistili, zda vám skutečně vyhovuje.

Přidat komentář