Kdo se postará o vaši nemovitost? Outsourcujte, ušetříte čas!

Vlastnictví nemovitosti úzce souvisí s množstvím činností, které zabírají spoustu času. Bez ohledu na to, zda je řeč o bytovém domě, kancelářském komplexu, výrobní hale či jiných prostorách, nic z toho se neobejde bez pravidelného úklidu. A tím výčet činností teprve začíná. Na pomyslném seznamu nechybí údržba zeleně, provozně technický management a další činnosti. Máte pocit, že vám správa přerůstá přes hlavu? Obraťte se na specializovanou firmu a věnujte se tomu, čemu rozumíte.

Outsourcing činností, jako jsou úklidové služby, údržba venkovních ploch a obsluha či opravy technických zařízení, jsou samozřejmostí pro stále více majitelů nemovitostí. V prvé řadě byste se však měli rozhodnout, zda zaúkolujete několik externích partnerů, nebo se obrátíte na firmu, která vám nabídne komplexní řešení. Druhá varianta je praktičtější a obvykle i levnější. Nebudete muset komunikovat s několika subjekty a ušetříte ještě více času a starostí.

Jak je to s úklidem?

Pro majitele nemovitosti by měly být úklidové služby prioritou hned ze dvou důvodů. V prvé řadě jde o dodržení hygienických standardů, v řadě druhé pak o dobrý dojem, jakým budova působí na okolí.

Úklid by měl probíhat na denní bázi. Kromě pravidelného čištění podlah, koberců, oken a skleněných ploch by měla firma párkrát do roka provést také důkladnější (generální) úklid. Profesionálové si poradí i s vyčištěním povrchu od graffiti a úklidem po rekonstrukci.

Nemovitost pod dohledem

Ničím výjimečným není ani ostraha objektů. Kromě monitoringu kamerovým systémem můžete vsadit na přítomnost kvalifikovaného hlídače či na recepční služby. Nepřetržitý dohled je nejlepším preventivním opatřením před krádežemi a vandalismem.

A na koho se obrátit? Úklidové služby, ostrahu objektů, údržbu zelených ploch, facility management a další činnosti spjaté se správou nemovitostí zajišťuje například jeden z předních českých odborníků – firma Hondl Global Services (www.hgs.cz).

Přidat komentář