Dřevěná, nebo vinylová podlaha? Rozhodování je těžké

Podlaha je duší interiéru, to je jisté – ale jaký druh podlahové krytiny zvolit, když se jich nabízí tolik? Všechny jednotlivé varianty nabízí specifické výhody i nevýhody, ovšem zdaleka nejvíce pozitiv najdete u vinylu a dřeva. Zúžíme tedy výběr na vinylové a dřevěné podlahy – kterou z nich si nakonec vyberete, je otázkou priorit. My vám představíme pro i proti.

Odborníci na vinylové podlahy České Budějovice z firmy podlahy Hajný vyzdvihují vysokou odolnost a velmi dobré izolační vlastnostmi vinylu. Kvalitně provedenou krytinu navíc na první pohled nerozeznáte od skutečného dřeva. Barvy i textura vypadají (na první pohled) velmi věrně a působí dobrým dojmem. Vinylu však přesto něco chybí. Unikátní charakter dřeva spočívá především v nenápadné, leč příjemné vůni. Třívrstvá dřevěná podlaha navíc vydrží po celé generace.

Vinylovou podlahu tvoří vrstvené desky. Dolní vrstvu obvykle tvoří korek, následuje nosná vrstva a měkčí vinylová vrstva s dekorem, který chrání průhledné PVC. Nabídka dekorů je pestrá a podlaha může připomínat takřka libovolnou podlahovou krytinu. Třeba právě dřevěnou podlahu, oproti které je měkčí na došlap a lépe tlumí hluk. Mimo to se snadno udržuje.

Na první pohled se vinylová podlaha jeví jako perfektní, ale i ona má určité nedostatky. Přítomnost třívrstvé dřevěné podlahy poznáte ihned po příchodu do místnosti. A to nejen podle zmíněné vůně. Při pohledu zblízka vám rozdíl dojde. Dřevo evokuje pocit harmonie a navozuje atmosféru skutečného domova.

Velkou výhodou dřevěné podlahy České Budějovice je možnost renovace. Až se na ní po letech objeví příliš mnoho nedokonalostí, můžete jí vrátit původní podobu.

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, obraťte se na odborníky na podlahy České Budějovice a nechte si doporučit vhodné řešení.

Přidat komentář