Pusťte do kuchyně silikon. Překvapí vás ve všech ohledech!

Jak vypadá moderní kuchyně? Najdete v ní spoustu silikonu. A teď skutečně nemáme na mysli výplně, které se používají k modeláži poprsí. Barevné silikonové nádobí a náčiní – formičky, podložky a spousta dalších pomocníků – vypadá hravě a chlubí se vynikajícími vlastnostmi.

Silikon měl premiéru v kuchyni již před lety. Jednalo se o silikonové formy na bábovky a měly tmavě modrou barvu. Nyní je nabídka silikonového příslušenství neuvěřitelně pestrá a je jen na vás, po jakých barvách sáhnete. Všechny vypadají skvěle a vytvoří ve vaší kuchyni uvolněnou atmosféru. Nuda a stereotyp budou rázem pryč a příprava dobrot vás bude bavit jako nikdy předtím.

Ale teď to podstatné. Proč jsou silikonové formičky, podložky, vykrajovátka, metličky, chňapky a další předměty tak senzační? Silikon dokáže úspěšně zastoupit množství jiných materiálů a většinou má výrazně lepší vlastnosti. Jen tak namátkou – nahrazuje peří, papír, plechy, dřevo, plasty, gumu, dráty či tkaninu.

Snad největší předností tohoto anorganicko-organického polymeru je, že si drží tvar i za vyšších teplot. Narazíte na silikonové výrobky určené do 230°, 260° a krátkodobě i do 300°C. K dalším žádoucím vlastnostem patří kombinace odpuzování vody a paropropustnosti. Dále pak nízká hmotnost a snadná údržba.

Jistě vás potěší, že se nemusíte omezovat ani v případě pečení a ohřevu – silikon můžete dát do elektrické i plynové trouby a ohřívat ho v mikrovlnce. A nebuďte překvapená, když se doba pečení zkrátí až o třetinu. Za vším je dobrá tepelná vodivost.

Silikonové pomůcky můžete bez obav uložit i v mrazničce. S přechodem z horka do mrazu nemá silikon nejmenší problémy a udržuje si své vlastnosti až do extrémních teplot kolem -60°C. Silikonové formičky si drží tvar a nehrozí, že prasknou nebo se jinak poškodí.

Shrnuto a podtrženo, díky silikonovým pomůckám odpadá spousta obvyklých problémů. Není jediný důvod, proč za ně nevyměnit vaše stávající kuchyňské potřeby.

Přidat komentář

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain