Máte doma investiční zlato a potýkáte se s následky koronakrize? Nepromeškejte šanci na výhodný prodej!

Před ekonomickým dopadem pandemie koronaviru nelze přivírat oči. Restrikce ze strany české vlády způsobily fatální škody a podle analytiků bude propad vyšší než v roce 2009. Mezinárodní měnový fond predikuje roční pokles o 6,5 procenta a experti z UniCredit Bank dokonce 11 procent. Za nelichotivými čísly se však skrývají příběhy konkrétních lidí. Někteří přišli o zaměstnání, jiní byli nuceni výrazně omezit činnost nebo zcela přerušit podnikání. Peníze v mnoha českých domácnostech chybí a jednou z možností, jak si v nelehkých dobách přilepšit, je prodej investičního portfolia. Jak to nyní vypadá se zlatem a ostatními drahými kovy?

Zlato jako na houpačce

Zlato, ale také stříbro, platina či paladium představují jistotu v dobách, kdy se ceny jiných investičních aktiv propadají. Na počátku koronakrize se sice cena zlata zprvu vyvíjela opačným směrem, ale následně začala stoupat, aby se vyšplhala nejvýše od roku 2012. Vysvětlení je nasnadě: investoři reagovali na obavy z ekonomických dopadů pandemie a začali hromadně skupovat veškeré dostupné slitky a mince.

S ohledem na očekávaný vývoj (tzn. další zdražování) se jistě vyplatí drahé kovy držet a případně portfolio doplnit. Na druhou stranu: může se stát cokoliv a současné ceny mohou následkem nepředvídatelných faktorů opět výrazně poklesnout.

V každém případě mají jedinečnou příležitost majitelé investičních kovů, kteří se momentálně potýkají se špatnou finanční situací. Prodej investičního zlata, jehož cena šla výrazně nahoru, může do rodinného či firemního rozpočtu přivát zajímavou sumu.

Kde probíhá výkup zlata většiny značek?

Specialisty na výkup zlata najdete ve specializovaném obchodě v Obecním domě v Praze. Výkupčí (spol. Zlaté mince – Numismatika) má zájem i o investiční zlato, které sama k prodeji nenabízí. Šanci na prodej tak mají i majitelé slitků a mincí již neexistujících značek.

Přidat komentář