Jak na údržbu koženého nábytku?

Kůže patří k materiálům, které mají v interiéru čestné místo. Působí luxusním dojmem a má vlastnosti, o kterých si jiné materiály musí nechat zdát. Zároveň se však musí udržovat, což ji na kráse nijak neubírá. O údržbě koženého nábytku se tradují nejrůznější fámy, ale v praxi nejde o nic, co byste nezvládli. V následujících řádcích vám prozradíme podrobnosti!

Oblíbený nákupní rádce osvětluje: Uvažujete-li o pořízení koženého nábytku, například sedačky, možná vás odrazuje vidina náročné údržby. Nebojte se toho. Elegance a užitečné vlastnosti za trochu námahy stojí. Pravá kůže je prodyšná, teplá, hladká a velmi příjemná na dotek. Potřebujete snad další důvody, proč si ji pořídit? Ošetřování je oproti tkaninám velmi snadné.

Překvapilo vás to? Péče o kůži opravdu není složitá. Roli však hraje to, aby výrobce použil nábytkovou kůži – z usně skotu nejlepší kvality. Na vás bude chránit nábytek před UV zářením a teplem. V důsledku vystavení slunečním paprskům může dojít ke ztrátě lesku, pružnosti a k vysušení. K ošetření používejte k tomu určené prostředky, které by vám měl doporučit či přímo nabídnout prodejce daného nábytku. Běžná údržba však spočívá v pravidelném setření prachu suchým hadříkem. Zároveň je vhodné pravidelně aplikovat kondicionér, k čemuž vám poslouží měkký hadřík. Díky kondicionéru bude kůže měkčí a snadněji udržovatelná.

Co byste měli ještě vědět o údržbě kůže?

  • K vysoušení nikdy nepoužívejte vysoušeč vlasů
  • k čištění nepoužívejte krém na boty
  • kosmetické přípravky a rozpouštědla mohou kožené čalounění vážně poškodit

Přidat komentář